O firme

Firma Morija s.r.o. funguje na odbornej úrovni  už 15 rokov na stavebnom trhu, ktorý je špecializovaný na rodinné domy vo forme drevostavieb, a to najmä v prevedení sendvičovom, t.j. panelovom.  Začiatky aktivít zahŕňali najmä sprostredkovateľské a obchodné aktivity pre zahraničný, najmä francúzsky stavebný trh, kde sme si vybudovali pevné a seriózne obchodné a profesionálne kontakty. Po rôznych turbulenciách v tomto sektore stavebného trhu, či už doma alebo v zahraničí, sme naše skúsenosti začali realizovať v rámci projekčných a kresličských prác. Jednalo sa najmä o realizačné projekty drevostavieb.

Po dlhšej dobe a po nadobudnutí množstva cenných skúseností sa  zameriavame na projektovanie drevostavieb už aj trocha komplexnejšie.
Vieme pre vás vypracovať:
  • Architektonické štúdie a návrhy (SketchUp) interiéru aj exteriéru, koncepcia budov, vizualizácie
  • Dokumentácie pre stavebné povolenia vrátane ostatných projektov požadovaných profesií ku stavebnému povoleniu (Autocad)
  • Realizačné projekty pre francúzsky trh (výrobná a montážna dokumentácia) software DIETRICH
  • Realizačné projekty pre slovenský trh  (výrobná a montážna dokumentácia, rôzne konštrukčné prevedenia, statické prepočty, rozpisky materiálov, kusovníky, výmery a ostatné bilančné údaje) software DIETRICH
  • Kalkulácie a realizačné projekty strešných priehradových konštrukcií  software MITEK a PAMIR

 Pre zahraničný trh (Francúzsko) je samozrejmosťou naša komunikácia vo verbálnej aj písomnej forme vo francúzskom jazyku.

Aktuálne disponujeme 5 profesionálnymi projektantmi pre navrhovanie konštrukcií v software Dietrich a 2 externými kresličmi pre tento typ technickej dokumentácie.
Architektonické štúdie a návrhy vykonáva 1 architektka.
Priehradové strešné konštrukcie navrhujú a konštrukčno-technicky riešia 3 projektanti.